Barion Pixel
Rastlinné nápoje
Šťavy
Sušené bylinky
Sušené ovocie
Mäta pomarančová ( Mentha piperita "Citrata" L. ) / rastlinky, bylinky v kvetináči

Mäta pomarančová ( Mentha piperita "Citrata" L. ) / rastlinky, bylinky v kvetináči

Mäta pomarančová je jedna z najkrajšie voňajúcich miet. Je to síce veľmi subjektívne tvrdenie, no naozaj vonia krásne.... Keď k nej privoniame (jemne pošúchame list...), ucítime čerstvo rozkrojený pomaranč.

  • 2,99€

Milí priatelia, veľmi pekne Vás prosíme, aby ste pri objednávke, v ktorej sa vyskytujú aj živé rastlinky, bylinky, zvolili a uprednostnili spôsob dopravy KURIÉR GLS, ktorý nám je, na rozdiel od iných našich prepravcov, schopný zabezpečiť dopravu Vašich byliniek do 24 hodín od podania balíka, čo je pri živých bylinkách veľmi dôležité.

 

Mäta pomarančová (Mentha piperita "Citrata" L.) / rastlinky, bylinky v kvetináči

 

Jej veľké listy sú plné mätovo- pomarančovej vône. Patrí medzi moje obľúbené. Je naozaj nenáročná na pestovanie, prežije úplne "všetko". Je vhodná k príprave čajov aj miešaných nápojov.

Pestujeme ju na slnečnom stanovisku a vzhľadom k jej vzrastu jej doprajeme dostatok priestoru alebo ju pravidelne omladzujeme. (Čo na ňu pôsobí blahodárne a zároveň aj my získame dostatok pomarančovej mäty do nápojov alebo na sušenie.)

 

Pomarančová mäta bola špeciálne vyšľachtená na výborné čaje a sladké jedlá. Je obzvlášť ( máme to odskúšanésmiley) vhodná do dezertov pre svoju príjemnú, nenútenú pomarančovú arómu. Je to síce subjektívne tvrdenie, no považujeme ju za jednu z najkrajšie voňajúcich miet. Keď privoniame (ale jemne...), ucítime čerstvo rozkrojený pomaranč. Samozrejme je možné ju využiť aj do kúpeľa alebo na letnej párty ( takisto máme vyskúšané a s úspechom... smiley ). Keď sme priniesli vychladené Mojito s pomarančovou arómou, tak sa nám párty parádne rozbehla...

 

Čo sa týka liečivých účinkov, tak tie sú podobné ako pri Mäte piepornej (Mentha piperita L.) a keďže na tomto mieste nemôžeme veľmi o liečivých účinkoch písať, tak budeme veľmi radi, keď si o liečivých účinkoch tejto bylinky prečítate na:  www.rastlinkybylinky.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!