Barion Pixel
Rastlinné nápoje
Šťavy
Sušené bylinky
Sušené ovocie
Mäta ananásová - (Mentha suaveolens 'Variegata' L. ) / rastlinka v kvetináči

Mäta ananásová - (Mentha suaveolens 'Variegata' L. ) / rastlinka v kvetináči

Ananásová mäta dokáže na seba upozorniť hneď na prvý pohľad svojimi farebnými listami v kombinácii bielej a zelenej. Listy sú menšie, rastie pomalšie.( No je rozpínavá.) Upúta svojím krásnym vzhľadom aj v zmiešaných záhonoch či bylinkových kompozíciách. Jej vôňa je jemná - ovocno - mentolová, niekomu pripomína ananás, niekomu pripomína jablko.

  • Výrobca: www.prirodaplus.sk
  • Kód produktu: RBMATANA00001
  • Dostupnosť:
    Predobjednávka POZOR!!!
    Bylinka sa dá objednať už teraz, no zasielať začíname od 30.apríla v závislosti od klimatických podmienok.

    Tovar, ktorý je "skladom" odosielame hneď. Ak si iný tovar želáte doručiť pred 30. aprílom, tak prosíme nespájať objednávky "skladom" s "predobjednávka" 😊
  • 2,99€

Milí priatelia, veľmi pekne Vás prosíme, aby ste pri objednávke, v ktorej sa vyskytujú aj živé rastlinky, bylinky, zvolili a uprednostnili spôsob dopravy KURIÉR GLS, ktorý nám je, na rozdiel od iných našich prepravcov, schopný zabezpečiť dopravu Vašich byliniek do 24 hodín od podania balíka, čo je pri živých bylinkách veľmi dôležité.

 

Mäta ananásová - (Mentha suaveolens 'Variegata' L. ) / rastlinka v kvetináči

 

Ananásová mäta dokáže na seba upozorniť hneď na prvý pohľad svojimi farebnými listami v kombinácii bielej a zelenej. Listy sú menšie, rastie pomalšie.( No je rozpínavá.) Táto bylinka upúta svojím krásnym vzhľadom aj v zmiešaných záhonoch či bylinkových kompozíciách. Jej vôňa je jemná - ovocno - mentolová, niekomu pripomína ananás, niekomu pripomína jablko. Môže sa použiť do šalátov, dezertov, ale aj ako dekorácia. Má príjemnú a zaujímavú ovocnú vôňu s jemnou prímesou mentolu. Možeme ju sušiť ale na čaj sa hodí aj v čerstvom stave.

Dorastá do výšky 25-80cm.

Mentha suaveolens "Variegata"- Konečne sa začína rozširovať medzi širokú verejnosť, pestuje sa takmer po celom svete. Je to mrazuvzdorná trvalka. Má rada slnečné stanovište ale znesie aj polotieň. Obľubuje humóznu pôdu, je mrazuvzdorná do - 26 stupňov.

Keď nechceme, aby sa divoko rozrástla, tak ju zasadíme do väčšieho kvetináča alebo do vedra a to celé osadíme do pôdy. Takto nám každá mäta zostane len na tom mieste, na ktorom si želáme, aby rástla.

Darí sa jej vo vlhkej humóznej, dobre vyhnojenej a čiastočne zatienenej pôde v teplejších chránených polohách. Rozmnožujeme ju vegetatívne. Táto odroda vyžaduje vlahu a očistenie od buriny. Častým zhubným škodcom rastliny je hrdza mätová (Puccinia menthae Pers.). Jej výtrusmi napadnuté časti sa v droge nesmú vyskytovať.

Zbierame skôr prv, ako začína kvitnúť a to viac ráz do roka. Prvý zber čo najskôr, aby sme predišli hrdziam, ďalšie postupne, ako stonky narastajú. Sušíme pri teplote do 35 °C (keďže sa jedná o silicovú drogua, tak ju sušíme oddelene kvôli vôni, aby nenapáchla). Uschovávame dobre uzavretú, najlepšie v dvojitých papierových vreckách (nie v igelitových sáčkoch, lebo sa zdusí) a chránime pred svetlom a vlhkom. Dlhším skladovaním sa znehodnocuje.

 

Čo sa týka liečivých účinkov, tak tie sú podobné ako pri Mäte piepornej (Mentha piperita L.) a keďže na tomto mieste nemôžeme veľmi o liečivých účinkoch písať, tak budeme veľmi radi, keď si o liečivých účinkoch tejto bylinky prečítate na: Viac tu: www.rastlinkybylinky.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!