Rastlinné nápoje
Šťavy
Sušené bylinky
Sušené ovocie
Aloe stromovitá – (Aloe arborescens, L.)

Aloe stromovitá – (Aloe arborescens, L.)

Aloe je najpôsobivejšia medicínska bylinka, ktorú vytvorila príroda. Aloe arborescens (aloe stromovitá) je rastlina s obzvlášť vysokou medicínsku hodnotou. Aloe arborescens má koncentráciu účinných látok oproti Aloe vera trikrát vyššiu.
  • 8,69€

Milí priatelia, veľmi pekne Vás prosíme, aby ste pri objednávke, v ktorej sa vyskytujú aj živé rastlinky, bylinky, zvolili a uprednostnili spôsob dopravy KURIÉR GLS, ktorý nám je, na rozdiel od iných našich prepravcov, schopný zabezpečiť dopravu Vašich byliniek do 24 hodín od podania balíka, čo je pri živých bylinkách veľmi dôležité.

 

Aloe stromovitá – (Aloe arborescens, L.) / rastlinka v kvetináči

 

Aloe je najpôsobivejšia medicínska bylinka, ktorú vytvorila príroda. Úžasná je rozmanitosť liečiacich schopností tejto rastliny.

Gél z aloe je vhodný pre vonkajšie aj vnútorné použitie: pri zápalových stavoch, žalúdočných vredoch, pri problémoch s pečeňou a poruchách látkovej výmeny, pri vírusových ochoreniach, pomáha pri artritíde a reumatickom zápale kĺbov, pri infekciách v ústnej dutine. Aloe výrazne posilňuje imunitu organizmu, pretože pomáha ničiť rakovinové bunky. U diabetikov stabilizuje krvný cukor, zlepšuje hladiny cholesterolu. Zlepšuje vzhľad pokožky - upokojuje, hydratuje, vyživuje a urýchľuje jej regeneráciu. Gél z aloe je mimoriadne účinný pri liečení rán.

Aloe je známa už od staroveku pre svoje mnohé prospešné účinky, vrátane využitia v dermatológii. Táto rastlina obsahuje látky, ktoré stimulujú biologické funkcie tela (tzv. "Biogénne stimulátory"). Aloe, domorodá rastlina Afriky, je tiež známa ako "ľalia púšte" alebo "rastlina nesmrteľnosti". Názov je odvodený z arabského slova "alloeh" znamenajúci horký pre horkú chuť gélovej tekutiny nachádzajúce sa v listoch. Odborná literatúra uvádza, že existuje vyše 400 druhov aloe, pričom pre farmaceutické účely sa používajú iba tri: Aloe kapská (Aloe Ferox), Aloe stromovitá (Aloe arborescens) a Aloe vera (Aloe Barbadensis Miller).

Vo svete je známa hlavne Aloe Barbadensis Miller. Pochádza zo severnej Afriky, odkiaľ sa v priebehu storočí rozšírila do celého sveta. Svoje využitie nachádza v mnohých oblastiach, predovšetkým však v medicíne a kozmetike. Pomenovanie Aloe vera ( "pravá aloe") bolo pravdepodobne dané tejto osobitnej rastline preto, že zo všetkých známych druhov je tento najrozšírenejší a najdostupnejší z liečivých druhov aloe. Získala si tak najväčšiu pozornosť vďaka gélu z listov, ktorý má mnohoraké využitie. Aloe pravé máme rovnako v ponuke.

Osobitný vedecký záujem sa v poslednej dobe venuje Aloe arborescens, ktorá má  koncentráciu účinných látok oproti Aloe vera trikrát vyššiu.

Aloe arborescens (aloe stromovitá) je rastlina s obzvlášť vysokou medicínsku hodnotou. Pochádza pôvodne z južnej Afriky a rastie v suchých klimatických podmienkach od morského pobrežia až do hôr, kde teplota v zime neklesá pod nulu. V Európe sa jej výborne darí na západnom pobreží Sicílie. Aloe stromovitá je kríkového vzrastu, ktorá dorastá do výšky až 200 cm, výnimočne 400 cm. (v domovine, nie u nás).

Tvorí dužinaté zelené až šedozelené listy dlhé do 60 cm. ( u nás prirodzene menšie). Okraje listov sú zubaté s pevnými tŕňmi. Vnútri listu sa nachádza priehľadný polotekutý gél. V porovnaní s Aloe vera má užšie listy a hrubšiu kožu, čo jej umožňuje prežiť aj v extrémnych prírodných podmienkach. Rastie pomalšie a obsahuje v listoch menej gélu ako Aloe vera, preto je menej atraktívna pre komerčné účely, aj keď terapeutické vlastnosti Aloe arborescens prevyšujú vlastnosti Aloe vera.


Budeme veľmi radi, keď si viac o liečivých účinkoch, ktoré tu nesmieme publikovať prečítate na: 

https://www.rastlinkybylinky.sk/products/aloe-stromovita-aloe-arborescens-l-7-40-EUR-rastlina-v-kvetinaci/

 

Upozornenie:

Už naši predkovia, ktorí boli múdri a nezaťažení súčasnou dobou odporúčali pri ťažkostiach či už žalúdočných, črevných, infekčných alebo akýchkoľvek bolestiach tela alebo duše požívať niekoľkokrát denne čaje, tinktúry, maceráty, odvary, oleje z liečivých bylín. Podľa aktuálnej európskej legislatívy sa však takéto odporúčania považujú za zdravotné tvrdenia, ktoré musia byť vedecky dokázané a nemôžu sa pri bylinných produktoch uvádzať. Napriek tomu, že účinky niektorých tradičných byliniek a plodov neboli preukázané vedeckými štúdiami, každý človek má možnosť riadiť sa vlastným úsudkom, zdravým sedliackym rozumom a radami svojich predkov...

Všetky vyššie uvedené tvrdenia sú len naše subjektívne názory, majú slúžiť len ako doplnkové informácie, nesmú nahrádzať liečbu predpísanú lekárom.

Údaje a informácie sme preberali z voľne dostupných zdrojov internetovej siete, z podkladov výrobcu v Ruskej federácii a vlastných skúseností .

Podľa aktuálnej legislatívy EÚ pri bylinkách a bylinných produktoch nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín - hoci sa konkrétne bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

My v prirodaplus.sk si však ctíme a vážime zdravý ľudský rozum a schopnosť nájsť si informácie o bylinách vo verejne prístupných zdrojoch, napríklad na

https://www.rastlinkybylinky.sk/products/aloe-stromovita-aloe-arborescens-l-7-40-EUR-rastlina-v-kvetinaci/

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
Súvisiace produkty