Barion Pixel
Rastlinné nápoje
Šťavy
Sušené bylinky
Sušené ovocie
911 - VENOLGON – gél na kŕčové žily , unavené nohy BLR 100 ml

911 - VENOLGON – gél na kŕčové žily , unavené nohy BLR 100 ml

 

Gél na nohy Venolgon sa odporúča ako doplnok pri liečbe varikóznych cievnych ochorení nôh. Posilňuje steny ciev, zlepšuje cirkuláciu krvi aj lymfy, odstraňuje opuchy a zmierňuje únavu.

 

 • 8,00€

911 - VENOLGON – gél na kŕčové žily , unavené nohy BLR 100 ml

 

Základné informácie:

 • Vďaka vysokému obsahu špeciálne vyvinutého komplexu rastlinných extraktov s vysokou biologickou aktivitou a liečebnou hodnotou v kombinácii s citrónovým olejom má gél Venolgon upokojujúce a resorpčné účinky, znižuje zápalové stavy a odstraňuje opuchy.
 • Venolgon je súčasťou série krémy a gély vyrobené pod značkou 911. Účinnosť celej sady 911 bola potvrdená klinickými štúdiami vykonanými na Ústrednej klinickej nemocnici Ruskej akadémie vied.

 

 Obsah:

 • 100 ml

 

 Možné použitie :

 • má tonizujúci účinok na žily, posilňuje steny ciev
 • zlepšuje cirkuláciu krvi aj lymfy, obnovuje pevnosť a pružnosť kĺbov
 • zvyšuje napätie žilových stien aj ventilov (chlopní)
 • odstraňuje opuchy, poskytuje rýchly efekt sviežosti a zmierňuje únavu
 • Olej zo šupiek citróna podporuje jemné a hĺbkové čistenie pokožky, tonizuje ju, omladzuje a zásobuje vitamínmi A, C a B1.
 • Výťažok z listov viniča obsahuje dôležité zložky, ako sú vitamíny A, B, C, E a PP, bielkoviny, prírodný chlorofyl a mastné kyseliny, ktoré dokonale prispievajú k obnove.
 • Pagaštan konský má aktívne zlúčeniny obsiahnuté v semenách a kvetoch, ako je vitamín P1, posilňuje, zlepšuje pružnosť stien ciev, aby sa zabránilo drobným poraneniam, znižujú priepustnosť krvi a zmenšujú opuchy. Majú protizápalové účinky a pomáhajú zastaviť krvácanie.
 • Výťažok z listov liesky obsahuje vitamíny A, B a E, rovnako ako draslík, fosfor, horčík, železo, zinok a polynenasýtené mastné kyseliny. Vďaka nim orechový olej obohacuje pokožku výživnými látkami a stimuluje činnosť papily.

 

 Spôsob použitia :

 • gél nanášame rovnomerne a ľahko vtierame na postihnuté miesta nôh 2 - 3 x denne

 

 Zloženie:

 • voda, extrakt z listov lieskového orecha, listov červeného hrozna, kôra borovice, extrakt pagaštana konského, olej citrona, mentol,
 • Aqua, Ethylhexyl Stearate, Ennacomplex 269 (Aqua, Propylene Glycol, Hamamelis Virginia Leaf Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark Extract), Ammonium acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Menthol, Aesculus Hippocastanum Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and), Methyl Paraben (and) Propyl paraben, Citral, Linalool Limonene. klinčekový olej (and)propyléndiazolikol močovina (a) metylparabén (a) propylparabén, limonén, eugenol, linalool.

 

 Upozornenie:

 • nepoužívame pri individuálnej neznášanlivosti či precitlivenosti na akúkoľvek zložku prípravku
 • skladujeme na tmavom mieste, mimo dosahu detí, pri teplote do 25 ºC

 

 Výrobca: Bielorusko, „Modum-naša kozmetika" 

 

Upozornenie:

Už naši predkovia, ktorí boli múdri a nezaťažení súčasnou dobou odporúčali pri ťažkostiach či už žalúdočných, črevných, infekčných alebo akýchkoľvek bolestiach tela alebo duše požívať niekoľkokrát denne čaje, tinktúry, maceráty, odvary, oleje z liečivých bylín. Podľa aktuálnej európskej legislatívy sa však takéto odporúčania považujú za zdravotné tvrdenia, ktoré musia byť vedecky dokázané a nemôžu sa pri bylinných produktoch uvádzať. Napriek tomu, že účinky niektorých tradičných byliniek a plodov neboli preukázané vedeckými štúdiami, každý človek má možnosť riadiť sa vlastným úsudkom, zdravým sedliackym rozumom a radami svojich predkov...

Všetky vyššie uvedené tvrdenia sú len naše subjektívne názory, majú slúžiť len ako doplnkové informácie, nesmú nahrádzať liečbu lekárom. 

Údaje a informácie sme preberali z voľne dostupných zdrojov internetovej siete, z podkladov výrobcu a vlastných skúseností. 

Podľa aktuálnej legislatívy EÚ pri bylinkách a bylinných produktoch nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín - hoci sa konkrétne bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek. 

 

My v prirodaplus.sk si však ctíme a vážime zdravý ľudský rozum a schopnosť nájsť si informácie o bylinách vo verejne prístupných zdrojoch, napríklad na:  www.rastlinkybylinky.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!